MAKALELER

www.ozkanturker.com


 

Anasayfa      Makaleler anamenü

İlk yazımız

Ahmet Dönmez

 

Merhaba ..

Kısa bir ayrılıktan sonra tekrar birlikteyiz. Belki  “tekrar” yerine,  yeni-den demeliyim.

Evet, ne yaptık gerçekten? Sizlerin bolca model yaptığınızdan emin olduğum bu zaman dilimi bizler için  bir tür “alıcılarımızın ayarı ile oynama” süreciydi. Bu süreçte yola birlikte çıktığımızı düşündüğümüz  bazı arkadaşların ayrı yollardan yürüdüğünü gördük. Aynı hobiyi paylaşmanın aynı bakış açısı ve tavrı korumaya yetmediğini, kimilerimizin bunu açıkça ortaya koyacak kadar bile  cesur olmadığını gördük.

Ülkemizde modelcilikle uğraşan ve günden güne büyüyen  insanlar topluluğu var. Bu topluluğun gerek duyduğu ve hak ettiği türde  bir site için nelerin gerektiğini,  ne şekilde temsil edilmesi gerektiği geçmiş deneylerden yararlanarak aklımız erdiğince belirlemeye çalıştık. Sağlam bir temel üzerinde  yenilenmek istedik.

Dar alanda kısa paslaşmalar veya topsuz futbol

Hayır! istediğimiz bu değil. İstediğimiz;

İlk modelini yapacak  insanların bu oldukça yoğun ve derin “şey” içinde yollarının bulmalarına yardımcı olacak yer olmak.

Herkesin ürettiği, bundan keyif aldığı, Modelcilik ile ilgilenen, ilgilenmeyi düşünen herkesin yararlanmak için aklına ilk gelen  yer olmak.

Modelcilere  yalnız,  tuhaf insanlar olmadıklarını, kendi gibilerin de olduğunu, tanımaktan gurur duyacağı “türdeşleri” olduğunu görecekleri yer olmak.

Çok şey mi istiyoruz ? Sanmıyorum....

Ahmet Dönmez  - 2005

 
Bu sayfadaki yazı ve fotografların tüm hakları  www.ozkanturker.com sitesine ve yazarına aittir. İzinsiz kullanılamaz.